Makaleyi buradan dinleyebilirsiniz…

20.02.2014 Hürriyet haberi

Avatar’a ramak kaldı” haberiyle, “6 saniye önce beyin hücrelerinde karar zaten verilmiş” videosunu birleştirdiğimizde, güzel bir sonuç çıkar. Eğer, beynimiz bizim karar vermemizden 6 saniye önce karar veriyor ise bu işin beynimizdeki nöronlardan kaynaklanması düşünülemez. Çünkü her şeyimiz gibi beynimiz de zamana tabidir. O ancak şimdiki zamanda yaşar. Zamana tabi olmayan şey ruhumuzdur ve ruhumuz bizim ne yapmamız gerektiğini önceden beynimize bildirir böylece olayı gerçekleştiririz.

Ruhumuzun ise beynimizdeki nöronlarla iletişime girerek onların hangi elektrik akımını üretmesi gerektiğini söyler. Demek ki beynimiz epey yavaş çalışır. Biz “karar verdiğimiz an” ile “verdiğimizi sandığımız an” arasında 6 saniye kadar gecikme var. Bu gecikmeyi sağlayan şey ise, nöronlar arası iletişimin epey yavaş olmasıdır. Ruh kararı 6 saniye önce bildirir ama bu nöronlar bu işi 6 saniyede işleyerek hayata geçirir. Böylece insan olarak dünyada yaşar ve her şeyin burada gerçekleştiğini sanırız.

Nöronların yavaş çalıştığını anlamak için basit bir deney yeterlidir. Hepimiz biliyoruz ki, elimize aşırı sıcak bir şey aldığımızda elimiz yanana kadar aradan bir süre geçer ve eğer sıcak fazlaysa, yara bile oluşur. Elimiz ile beynimiz arasında sıralı sinir hücreleri vardır ve bu bilgi bir sinir hücresinden diğerine aktarılarak beyne ulaşır. Fakat beynimizdeki trilyonlarca nöron sayısı yanında bu sinir hücreleri çok azdır. Böylece trilyonlarca nöron arasındaki bu yavaş işleyişin süresi kararın 6 saniye kadar gecikmesine sebep olur.

Haberin bize söylediği gibi

generic levitra

, beden bir avatar olmaktan fazlası değildir. Bizler bile bu bedeni farklı cihazlarla dışardan kumanda edebildiğimize göre, öte dünyadaki bir bilinç tarafından kullanılması, çok daha kolay olmalıdır. çünkü zaten tam olarak o iş için, oluşturulmuştur. Fakat beynin kendi işleyişinin yavaş olması durumu, öte dünyadaki; zamanın kumanda edilebilme becerisi, sayesinde telâfi edilmesi mümkün olmaktadır.  Konunun iyi anlaşılabilmesi için, hem haberin okunması, hem de videonun seyredilmesi gerekir…

Beynimiz ise her şeyi elektrik akımları olarak algılar. Gördüğümüzü yada duyduğumuzu sandığımız şeyler birer elektrik akımıdır. Beyin ruhun olayları anlayabilmesi ve vücudu kontrol edebilmesi için organize edilmiştir.

Seyfullah Demir


Kararı Kim Veriyor. 6 Saniye Önce Olanlar